kasza jaglana z serem

W dzisiejszych czasach koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy towary coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy konsumowaliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej także szuka się zamienników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje w całości odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Często zastępuje się je artykułami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one identycznie wiele artykułów odżywczych, lecz organizm po prostu znosi je znacznie prawidłowiej. Doskonałym przykładem stosownego produkty jest kasza jaglana, która niegdyś gościła na stołach niezmiernie wielokrotnie a dzisiaj niestety pozostała zapomniana.

kasza jaglana z warzywami przepisy

Na szczęście coraz więcej ludzi lubi jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej właśnie kaszy. Czemu? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc riposta na to zapytanie jest nadzwyczaj łatwa – kasza jaglana to kompletnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bo są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją trochę inaczej aniżeli standardową, popularną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu jednakowoż jest tego godne, bo wrażenia smakowe są w rzeczy samej fajne. Z jakiego powodu jednak musimy zaciekawić się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana posiada bardzo dużo wartościowych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny produkt albo trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niezmiernie należytym źródłem wybitnie wielu witamin z grupy B, jakkolwiek nie jedynie, dostarcza albowiem również witaminy z grupy E, jakie wybitnie poprawiają pamięć i koncentrację a również wiele kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest niezwykle bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą wyraża? To zdumiewający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza niezwykle odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, wskutek tego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, jakim wbrew pozorom słuszny przyrządzona powinna bardzo smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik okazjonalnie spotykany w następstwie tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.