Kraków – progres komunikacji oraz przewozów miejskich

Najważniejszym spośród globalnych utrudnień w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Nasze województwa nie są dostosowane do tak dużego natężenia korków, jaki powstał poprzez wzrost ilości samochodów na krajowych ulicach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie musi rozpocząć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli poprawić wygodę mieszkańców a także usprawni całość gospodarki miasta.

Wśród pozostałych miast, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak zanim ono powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych inwestycji warto wymienić:
w pełni elektryczną siatkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz remonty istniejących połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby było wygodniej, trzeba wytrwałości. Kraków centrum konferencyjne
Inwestycje w komunikacje to nie tylko następne drogi, jak również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z przykładów jest ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, by poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.