mięso sezonowane Kraków

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najbardziej popularny typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską smakują rzadsze potrawy – risotto, gnocchi czy desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w karcie znajdują się również nie tak typowe włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i potrawy z wielu zakątków kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Wykwintne wino włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad koniecznie powinien obejmować też aperitiff. Lampka alkoholu to we Włoszech norma. Italian Cuisine in Krakow Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese a także nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna mieć różnorodną kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film