mięso sezonowane w Krakowie

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród wielu alternatyw, które daje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne dania włoskie

Pasty są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do tej potrawy. włoskie jedzenie Kraków Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy dziczyzna oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również canelloni, gnocchi, piada oraz liczne desery – np. granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film